Wojewódzki finał XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Obieżyświat” – Regiony polarne świata.

12 czerwca 2023r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu odbył się finał XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Obieżyświat” pod hasłem “Regiony polarne świata”.

W zmaganiach finałowych rywalizowało tylko 10 drużyn z województwa wielkopolskiego, które przeszły eliminacje szkolne. Naszą szkołę reprezentowała drużyna ósmoklasistów w składzie: Michał Kiciński i Roksana Urbaniak.

Uczniowie po przejściu części I (turniejowej) musieli zmierzyć się z częścią II (praktyczno-problemową) oraz częścią III konkursu (praca z mapą). W tych zmaganiach szkoły walczą o puchar Obieżyświata – tylko jedna drużyna może go zdobyć. Mimo, że tym razem nie udało się zdobyć pucharu, to nasz zespół spisał się świetnie. Gratulujemy Michałowi i Roksanie udanego debiutu.

W czasie kiedy uczniowie rozwiązywali niełatwe zadania o obszarach polarnych, nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych seminariach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Po zakończeniu konkursu uczniowie mieli okazję zwiedzić lapidarium oraz Muzeum Ziemi UAM.

Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel geografii – Tomasz Suleja.