XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap gminny

Tegoroczne eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się 22 lutego w naszej szkole. W tym dniu przybyli do nas reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach oraz uczniowie z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego Brudzewie. Konkurs tradycyjnie został podzielony na dwie kategorie – szkoła podstawowa i gimnazjum.

Po powitaniu uczestników oraz gości przez prezesa OSP w Koźminie p. Romulada Rumiejowskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej w Koźminie z zamiejscowym oddziałem przedszkolnym w Krwonach p. Krystynę Sznycer uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu. Po zakończeniu uczestnicy udali się na przerwę i posiłek, a jury sprawdzało prace. Po podliczeniu wyników okazało się, że w kategorii gimnazjum najlepszą wiedzą wykazali się:

I miejsce Patryk Semrau

II miejsce Mikołaj Pusty

III miejsce Olga Semrau

Natomiast w kategorii szkół podstawowych dwoje uczniów osiągnęło taki sam wynik, w związku z czym jury ogłosiło dogrywkę. Nie wyłoniła ona jednak zwycięzcy, więc zarządzoną kolejną dogrywkę, tym razem ostateczną. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce Martyna Buda – Szkoła Podstawowa w Koźminie

II miejsce (po dogrywce) Wiktoria Ptasińska – Szkoła Podstawowa w Galewie

III miejsce (po dogrywce) Łukasz Śmigielski – Szkoła Podstawowa w Koźminie.

Członkowie komisji wręczyli nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Brudzew i zwrócili uwagę na ogromną wiedzę i bardzo wyrównany poziom tegorocznego konkursu. Na wręczenie nagród przybył również sekretarz Gminy Brudzew p. Tomasz Józefowicz. Po wspólnym posiłku wszyscy uczestnicy konkursu oraz goście opuścili naszą szkołę. Warto dodać, iż uczniowie, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca w obu grupach wiekowych będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 04 marca w hali sportowej w Brudzewie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a zdobywcom premiowanych miejsc życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Jury konkursowe:

Romulad Rumiejowski – przewodniczący

kp PSP w Turku Sławomir Okupny

Henryk Świętochowski komendant

Piotr Maciaszek z-ca komendanta

Do Turnieju uczniów przygotowali nauczyciele – ze Szkoły Podstawowej w Koźminie z zamiejscowym oddziałem przedszkolnym w Krwonach p. Zofia Cichomska, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach p. Krzysztof Kabot, a z Zespołu Szkolno – Gimnazjanlego w Brudzewie p. Zbigniew Walkowski.