„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

Sezon na owoce trwa! Nie zapominają o tym także dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Koźminie. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Dlatego też maluszki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wykonanie sałatki poprzedziły zajęcia, na których dzieci rozpoznawały owoce po dotyku i zapachu. Następnie przedszkolaki dokonały klasyfikacji ze względu na kolor i kształt Bez najmniejszego problemu potrafiły też podzielić owoce na krajowe i egzotyczne.

Zanim maluchy przystąpiły do pracy dokładnie umyły ręce, przygotowały niezbędne naczynia, umyły owoce a na głowy założyły specjalne czepki. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiły do mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.