„Witajcie w naszej bajce…” czyli Dzień Postaci z Bajek

7 listopada przedszkolaki  świętowały Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa- jest to dzień urodzin jednego z największych animatorów bajek- Walta Disney”a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Podczas zajęć Pszczółki i Smerfiki opowiadały o swoich bajkowych bohaterach, prezentując przy tym swoje piękne stroje.  Był też czas na czytanie i oglądanie bajek. Smerfiki wybrały do słuchania bajki „ Jaś i Małgosia i bajkę „ O trzech świnkach”. Natomiast Pszczółki wsłuchały się w treść bajek” Piękna i Bestia oraz „ O wilku i siedmiu koźlątkach”. Były też zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, zagadki, zabawy ruchowe, a na konie wspólne tańce bajkowych postaci . To był wspaniały bajkowy dzień.