Światowy Dzień Owoców i Warzyw u przedszkolaków i drugoklasistów “Smacznie i zdrowo”

21 października dzieci z oddziału przedszkolnego “Pracowite Pszczółki” i drugoklasiści wraz z wychowawczyniami oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw.Święto było poprzedzone pogadanką na temat zdrowego odżywiania. Głównym celem zajęć było poznanie różnych owoców i warzyw, oraz zachęcenie dzieci do ich spożywania, pod postacią przepysznych soków i nie tylko …

Dzieci umyły rączki i ubrały kolorowe fartuszki. Tego dnia przeobraziły się w wytrawnych kucharzy i przy asyście wychowawczyń, przygotowały owoce, a później zrobiły z nich pyszny bogaty w witaminy, niezwykle zdrowy sok owocowy.

Po zajęciach kulinarnych przyszedł czas na wspólną zabawę. Dzieci rozegrały kilka rund w grę planszową  “Owocowe i Warzywne Królestwo”, którą same zaprojektowały. Zawodnicy mieli za zadanie, odgadnąć na planszy napotkane w “drodze do mety” owoce i warzywa, podzielić ich nazwy na sylaby lub wykonać ćwiczenia fizyczne (np. pajacyki, przysiady) według odczytanego polecenia. Każdy aktywnie uczestniczył w zabawie.

Na koniec zajęć odbyła się degustacja  przygotowanych soczków.

Od tej pory naszych przedszkolaków i uczniów klasy II nie trzeba przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą bycia zdrowym i silnym.