Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

2 czerwca 2023 r. we Wrocławiu w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału PIG-BIP odbył się półfinał XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi „Geologiczna różnorodność Polski”.Do testu wiedzy geologicznej mogło zakwalifikować się tylko 6 uczniów ze szkół podstawowych z obu województw. W tej szóstce był również Michał Kiciński z klasy VIII. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Michał zajął 1 miejsce. Tym samym awansował do etapu ogólnopolskiego i znalazł się w najlepszej siódemce z całej Polski. Do etapu ogólnopolskiego przechodzą tylko laureaci 1 miejsca.

Michała do konkursu przygotowuje nauczyciel geografii – pan Tomasz Suleja.

Gratulujemy Michałowi – to jego kolejny ogromny sukces geograficzny i trzymamy kciuki za powodzenia na finale ogólnopolskim. Finał ogólnopolski już 13 czerwca.