„ Kto Ty jesteś? … Polak Mały”

„ Kto Ty jesteś? … Polak Mały”

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej z Koźmina od kilku dni poznawały tematykę  związaną z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.
W ramach  zajęć  przedszkolaki poznały legendy polskie, a wśród nich między innymi legendę o powstaniu państwa polskiego „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”.
Z zainteresowaniem słuchały też  legend „O smoku wawelskim, „O Warsie i Sawie, „O hejnale mariackim”, „O toruńskich piernikach”.
Dzieci dowiedziały się także, gdzie można zobaczyć nasze godło państwowe oraz flagę i podczas jakich uroczystości.  Dodatkowo przedszkolaki  poznały szczegółowo historię naszej stolicy – Warszawy wraz z jej zabytkami. Odbyły też wirtualny spacer po Warszawie. Przedszkolaki w ramach zajęć  kolorowały flagę i godło Polski, uczyły się słów polskiego hymnu  „Mazurka Dąbrowskiego”, recytowały też wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.
Realizacja zadań patriotycznych sprawiała nam wiele radości i satysfakcji, wzbogaciła wiedzę o naszej Ojczyźnie, pomogła w kształtowaniu przynależności do niej, a przede wszystkim rozwinęła świadomość i dumę z bycia Polką i Polakiem.