Konkursy matematyczne w naszej szkole

17 listopada 2016 roku odbył się szkolny etap XXIV Konkursu Złota Żabka z matematyki dla uczniów klas V i VI. Udział w tym konkursie wzięło 5 uczniów, w tym 4 z klasy szóstej i 1 z klasy piątej. 

Najlepszy wynik uzyskał Szymon Rzyszkiewicz z kl. VI i po weryfikacji prac przez organizatora konkursu został zakwalifikowany do II etapu – etapu finałowego, który odbędzie się 4 marca 2017 r. w Swarzędzu. Opiekunem konkursu jest p. Tomasz Suleja.

13 grudnia 2016 roku w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. II – VI. W tym konkursie udział wzięło 44 uczniów. Celem tego konkursu jest wyłonienie najlepszych uczniów z matematyki. Po sprawdzeniu prac wyłoniono 12 najlepszych uczniów, którzy mają sfinansowany udział w konkursie matematycznym Kangur 2017 ze środków Komitetu Rodzicielskiego. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie:

  1. klasa II: Adrian Klimczak, Krzysztof Przybył, Przemysław Witaszek

  2. klasa III: Julia Klimczak, Krystian Urbaniak, Paulina Antosik

  3. klasa VI: Wiktoria Witkowska

  4. klasa V: Łukasz Śmigielski

  5. klasa VI: Wiktoria Stefanowska, Inga Śmiglewska, Martyna Buda, Szymon Rzyszkiewicz

Do konkursu przygotowywali uczniów: p. Barbara Kurcoba (kl. II), p. Grażyna Pasik (kl. III), p. Tomasz Suleja (kl. IV, V, VI). Konkurs Kangur 2017 odbędzie się 16 marca 2017 r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.