Empatyczna klasa – misja październik

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA. W tym roku szkolnym uczniowie klas VI – VIII będą wykonywali kolejne misje przewidziane na dany miesiąc.
W ramach misji # Październik 2022 – Tydzień Empatii uczniowie naszej szkoły przygotowali przypinki do ubrań z emotikonem uśmiechniętej buzi. Zostały one rozdane wszystkim uczniom klas I – VIII oraz nauczycielom 24 października.

Członkowie naszej szkolnej społeczności przypinali je przez cały tydzień, aby w ten sposób zaakcentować udział w projekcie i zwrócić uwagę na rolę życzliwości i wzajemnej sympatii w relacjach szkolnych. Symbol uśmiechniętej buzi podkreślał, że warto być dobrym wobec wszystkich, którzy znajdują się blisko nas. Uśmiech i dobre słowo to często ważne wsparcie dla człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji lub zwyczajnie jest smutny.
Ponadto uczniowie kl. VI obejrzeli na lekcji wychowawczej film „Gdzie kryje się empatia?” Wywołał on wiele spostrzeżeń, którymi uczniowie dzielili się z wychowawcą i swoimi rówieśnikami.