Długopisy 3D

W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła zestaw długopisów 3D, które wykorzystywane są podczas lekcji matematyki i geografii.

Długopisy 3D to kreatywne narzędzia do przestrzennych rysunków. Zamiast tuszem, prace wykonuje się ciepłym i łatwym w kształtowaniu plastikiem, który po zastygnięciu tworzy trwałą konstrukcję.

Dzięki tym długopisom uczniowie mogą twórczo i aktywnie uczestniczyć w lekcjach.

Podczas lekcji geografii uczniowie poznawali południki i równoleżniki „drukując” je przy pomocy długopisów 3D, a następnie tworzyli siatki geograficzne. Mogli także podzielić kulę ziemską na półkule i określać położenie kontynentów. Samodzielnie tworzyli wybrany przez siebie kontynent obrysowując jego kontur i poznając w ten sposób ukształtowanie poziome kontynentu – linię brzegową.

Długopisy 3D są również doskonałą pomocą dydaktyczną na lekcjach matematyki. W ramach lekcji matematyki uczniowie tworzyli modele przestrzenne brył – graniastosłupów i ostrosłupów.

Dzięki sprzętom zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie mają okazję wykorzystania wiedzy w praktyce i nabywania nowych umiejętności.