Wycieczka do Torunia i Inowrocławia

W dniu 09 maja 2022r. uczniowie klas 3 – 7 odwiedzili i zwiedzili dwa bardzo ciekawe miasta – “miasto Kopernika i piernika” oraz “miasto na soli”.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w “Planetarium-Toruń”, gdzie uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o naszej Ziemi, a także co niezwykłego można zaobserwować na nocnym niebie w poszczególnych porach roku. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie toruńskiej starówki. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i tradycyjnych toruńskich pierników.

Po krótkiej przerwie na bulwarach nasi uczniowie udali się na jeden z najbardziej wyczekiwanych punktów wycieczki – rejs statkiem po Wiśle. Sprzyjająca pogoda spowodowała, że wszyscy czuli się zrelaksowani, a niektórzy złapali nawet małą „opaleniznę”.

Po posiłku przejechaliśmy do Inowrocławia. Celem naszej wizyty był Park Solankowy. W tężniach, oprócz zażywania kąpieli słonecznych, mogliśmy też korzystać z inhalatorium solankowego… Solanka spływająca po gałązkach tarniny, odparowuje, tworzy wspaniały mikroklimat i ma właściwości lecznicze. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Parku Solankowego i części miasta.

Odprężeni i zadowoleni wróciliśmy do domów. To był bardzo udany wyjazd…

Opiekunami wycieczki byli: Zofia Cichomska, Mariola Kałużna, Agnieszka Klimczak i Tomasz Suleja.