DRZWI OTWARTE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Od marca do maja br. uczniowie klasy 8 naszej szkoły uczestniczyli w drzwiach otwartych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Zespołu Szkół Technicznych w Turku, I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, a także w wieczorze nauki Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.

 Wszystkie szkoły stanęły na wysokości zadania i sprawiły, że młodzież chłonęła wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Uczniowie zwiedzali pracownie fizyczne, chemiczne, geograficzne, biologiczne, językowe. Odwiedzali nowoczesne pracownie, laboratoria, w których uczestniczyli w pokazach i eksperymentach przygotowanych przez uczniów tych szkół i ich nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pracownie gastronomiczne, w których uczniowie mogli skosztować potraw i deserów przygotowanych przez ich starszych kolegów. Nie mniej emocji wzbudzały przeróżne pokazy maszyn, urządzeń i narzędzi, które na co dzień służą uczniom.
Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tak bogatą ofertą szkół, nasi uczniowie nie będą mieli problemu ze znalezieniem swojego miejsca w jednej z nich, spełniając swoje marzenia i rozwijając pasje. Tego życzą nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Powodzenia na nowej drodze edukacyjnej!

Pedagog szkolny